درباره شرکت

گنجینه افزار صبا

درباره ما

star

شركت گنجینه افزار صبا با هدف پاسخگويي به نياز صنايع به ساخت و تولید قطعات مهندسی پیشرفته در سال 1380 ، با بهره مندي از توانمنديهاي علمي، فني و نيروي متخصص پشتيبان پروژه هاي صنعتي تاسیس شد. مزيت كليدي اين شركت برقراری ارتباط بین دانشگاه/پژوهشگاه وصنعت و ارائه محصولات پیشرفته بر اساس فناوريهاي كاملاً بومي می باشد. به دلیل جایگاه ویژه پوشش ها در افزایش کیفیت قطعات صنعتی این شرکت علاوه برارائه خدمات مهندسی محصولاتی که با استفاده از دانش بومی پوشش دهی قابل عرضه به بازارمی باشد را در دستور کار خود قرارداده است. اين دستاورد مهم بر مبناي بيش ازدوازده سال مداومت موسسين شركت در حوزه تحقيق، نوآوري و توسعه فناوري ميسر شده است.

star

ارتقاء توانمنديهاي مجموعه از سطح پژوهشي به سطح فناوري و نوآوري در نيمه دوم دهه 80 شمسي شرايطي را فراهم نمود كه خدمات پوشش دهي به صورت محدود به صنايع ارائه گردد. اما رشد روزافزون توجه جامعه به اهمیت مهندسی سطح در سالهاي اخير نيروي محركه اي شد كه مجموعه فعاليتهاي فناوري و توليدي خود را به صورت منسجم و با هدف جامعيت بخشيدن به پاسخگويي دانش محور به نيازهاي جامعه، در قالب يك بنگاه پيگيردر حوزه پوشش دهی پیگیری نمايد.

شرکت گنجینه افزار صبا در سال 93 موفق به استقرار در مرکز رشد پژوهشگاه مواد و انرژی و بعد از آن استقرار در پارک علمی فناوری کرج در سال 95  شد. استفاده از قابلیتهای علمی وفناوری این پژوهشگاه قدمهای شتابانی را به سوی استفاده از یافته های پژوهشی خود در جهت تولید محصولات دانش بنیانی که با مهندسی سطح مرتبط هستند بردارد.

 تجارب گذشته در انجام عملیات هاردآنودایزینگ بر روی قطعاتی همچون کفی اتو، اسکلت فلزی بدنه قایقهای تندرو و برخی پژوهشهای آکادمیک وهمینطور خواص بسیار مطلوب خواص سایشی وحرارتی این پوششهای نانو ساختار، ورود به حوزه پوشش هاردآنودایز و بهره گیری از آن را در پوشش دهی قطعات و اشکال پیچیده وحساس ایجاب می نمود. در سال 95 کارگاه مجهز به 3 وان هاردآنودایزینگ و رکتیفایر هایی تا قدرت 5000 آمپر توانایی این مجموعه را نسبت به سایرین برای اجرای پروژههای بزرگ متمایز می کند. در کنار خواص بسیار مطلوب این نوع پوشش ها، چسبنده بودن این پوشش سرامیکی در این کاربرد خاص ما را برآن داشت تا تحقیقات گسترده ای را در این زمینه انجام دهیم.

از نمونه های پروژه های انجام شده در دهه ی گذشته می توان به هارد آنودایزینگ قطعات نظامی دریایی به طول ۶ متر، تولید کف اتو هارد آنودایز شده شرکت پارس خزر، راه اندازی خط تولید ظروف سرامیکی و هاردآنودایز، راه اندازی خط پوشش دهی تفلون و سرامیکی غلطک های صنعتی و …. اشاره کرد.

درباره رئیس هیئت مدیره

دکتر محمد رضا رحیمی پور

عضو هیات علمی پژوهشگاه مواد وانرژی از سال 1372

مرتبه علمی : استاد تمام

فعاليت­هاي اجرایی :

  • رئیس پژوهشکده سرامیک پژوهشگاه مواد و انرژي
  • معاون پژوهشي پژوهشگاه مواد و انرژي
  • مدیر مرکز رشد مواد و انرژي
  • مشاورتجاری سازی رئیس پژوهشگاه
دکتر محمدرضا رحیمی پور
فهرست